Oluklu Mukavva - Koli

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Ürünler

Oluklu Mukavva - Koli

Ondüle, tek kat, çift kat, triplex gibi dört aşamada görebileceğiniz oluklu mukavvalar, artan her aşamasında daha koruyucu, güvenilir ve sağlam hal alırlar.

Sipariş Ver

Ondüle, tek kat, çift kat, triplex gibi dört aşamada görebileceğiniz oluklu mukavvalar, artan her aşamasında daha koruyucu, güvenilir ve sağlam hal alırlar. Dayanıklılıkları katmanlarına göre artar. Ondüle katmanı, mukavvanın sadece oluklu kısmını kapsar. Tek kat denilen katmanda, ondülenin altı ve üstü düz mukavvayla kaplanarak dayanıklılığı arttırılır. Çift katmanda aynı uygulama üst üste iki defa yapılırken, triplex de aynı uygulama üç kez yapılarak dayanıklılık ve koruyuculuk maksimum düzeye taşınır.

Ondüle, genellikle zeminleri korumak amacıyla kullanılan bir malzemedir. Fayansların, parkelerin veya herhangi bir zeminin korunması için yere serilen, daha çok inşaatlarda kullanılan bir üründür. Hem zemini korur, hem de kayma düşme gibi tehlikeleri ortadan kaldırır. Oluklu mukavvalar koli yapımında da kullanılır. Kolilerin içerisine konan malzemelerin korunması için tek katlı veya çok katlı oluklu mukavvalar tercih edilebilir.

Oluklu mukavvadan yapılmış koliler, içlerine konan ürünlerin muhafazası için çok önemlidir. Ürününüzün kalitesinden ve düzeninden ödün vermeden alıcısına ulaşmasını istiyorsanız, sağlam bir kutu ya da koli içerisine koymalısınız. Sağlam bir koli sahibi olmak istiyorsanız oluklu mukavva tercih etmelisiniz. Kolinin daha sağlam olmasını istiyorsanız da, tek kat, çift kat, triplex kat gibi kalınlaştırılmış hallerini tercih edebilirsiniz.

Oluklu mukavva koliler, E dalga, B dalga, C dalga, CB dalga, EB dalga cinsine sahip, muhtelif gramajlarda ve değişik kalitede ki kağıtlardan yapılmış, baskılı baskısız koliler ve kutuları ifade etmektedir. Oluklu mukavva üreticileri içerisinde, en iyi olma gayretiyle çalışan, MK ailesi olarak, Karton koli imalatçılarının alfabesi olan FEFCO kodlu ürünlerin tamamının üretimini gerçekleştirebiliriz.

Koli

İçerisine eşya koymak veya bir yerden bir yere eşya taşımak amacıyla kullanılan karton kutulara verilen addır. Eşyaların zarar görmemesi, tehlikelere karşı korunması, kırılmaması, zedelenmemesi, yıpranmaması, kısa süreli veya uzun süreli muhafaza edilmesi için en sağlıklı ve en çok tercih edilen üründür. Piyasa da, koli imalatı yapan firmalar oldukça çoktur. Ancak, her şey de olduğu gibi, koli ihtiyaçlarınızda da en iyi firmalarla çalışmanız önemlidir.

Yapıldığı mukavvanın kalitesine göre sağlamlık derecelerine sahiptir. Farklı boyutlarda ve farklı kalitelerde koliler mevcuttur. Kullanım amacına uygun olarak, doğru koli seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Koli seçimlerinizde; yapıldığı malzemenin kalitesine, katmanlarına dikkat ederseniz, eşyalarınızın muhafazasını arttırmış olup, yaşanabilecek maddi manevi hasarları engellemiş olursunuz. Kırılabilme riski fazla olan eşyalarınızı, oluklu ve çok katmanlı kolilere koymanız sağlıklı ve iyi bir seçim olacaktır.

Koliler, kartondan yapılması itibariyle sağlık açısından da tehlike arz etmediği gibi, kullanımı tercih edilir. İçerisine koyulan eşyalara, herhangi bir tehlike salgılamadığı gibi, dıştan gelebilecek tehlikelere karşı da muhafaza eder.