İzmir Gıda Ambalajları

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

İzmir Gıda Ambalajları

İzmir’ de Gıda Ambalaj Satışı Yapan Firmalar

Yasal kuralları da bulunan ve belki de en önemli diyebileceğimiz ambalaj türü olan gıda sektörü, sağlık ve hijyen açısından ambalajına en çok dikkat edilen türdür. Gıda ambalajları, gıdayla temas edeceğinden, kaliteli ve sağlığa zararı olmayan maddelerden yapılmalıdır. Gıdanın, değerini düşürmeyecek, yapısına zarar vermeyecek, raf ömrü boyunca koruyacak, dayanıklı ve hijyenik malzemelerden yapılmalıdır. Özellikle İzmir gibi kalabalık şehirlerde, alışverişe çıkan insanların her şeye dokunduğunu, eline alıp geri bıraktığını, yere düşürüldüğünü ve benzeri durumları düşünürsek, bu gıdanın ambalajının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. İzmir gıda ambalajları yapan bir firma arayışındaysanız, tüm bu durumlara karşı en dayanıklı olabilecek gıda ambalajınızı hazırlamanıza biz yardımcı olalım. Gıda ambalajlarını hazırlama da, yasal kuralları bilerek ve gözeterek, insan sağlığını düşünerek, gıda sektörüne en uygun malzeme ve ambalaj tasarımlarıyla hizmet verme gayretindeyiz.

Size En Uygun Gıda Ambalajı Hangisi?

Gıda ambalajlarının birçok çeşidi olmasıyla beraber, ambalajlanacak gıdaya en uygun olanını seçmekte ayrıca önem arz etmektedir. Et, balık, peynir gibi gıdalar farklı ambalaj kategorisine dahil olup; yeşillik, meyve, sebze gibi gıdalar daha farklı bir ambalaj kategorisindedir. Bisküvi, çikolata, çay, kahve gibi gıdalar ise çok başka ambalajlama sistemine dahildir.

Her ürünün dayanıklılık süresi ve raf ömrü farklı olduğundan, hepsinin özelliklerine göre ambalajlanması ve ürünün muhafaza edilmesi önemlidir. Gıda ambalaj çeşitlerini araştırırken, anlaşacağınız firmanın bu konularda bilinçli olup, yasal yaptırımlar dahilinde sizi yönlendirmesi çok önemlidir. Her ambalaj firması konuya tam anlamıyla hakim olmayabilir. Ambalaj firmanızın size yardımcı olmasını istiyorsanız, konuya hakim ve tecrübe sahibi olan firma bulmalısınız. Bu konu da yıllarını bu işe vermiş ve her sektöre uygun ambalajlar üreterek tecrübe sahibi olmuş, yasal kurallara hakim olarak çalışan, gerekli donanıma sahip olan, sizi memnun etme konusunda elinden geleni yaparak, sizi yönlendiren MK Ambalaj ailesi olarak biz her daim yardımcı olmaya hazırız. İzmir gıda ambalaj firmaları içerisinde tecrübeli ekibimiz ve olması gereken donanıma sahip ekipmanımızla, gıdalarınızı en iyi şekilde koruyacak olan ambalaj üretiminizi beraber yapmaya ne dersiniz?