Endüstriyel Ambalaj

 • Bu sayfayı Paylaş
 • Facebook'da paylaş
 • Twiter'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
 • Google Plus'da paylaş
 • E-posta gönder
 • Linkedin'de paylaş

Ürünler

Endüstriyel Ambalaj

Endüstriyel ambalaj; ürünlerin, üreticiden tüketiciye geçerken, içerisine konulduğu ambalajlara denir. Bir ambalajın, gideceği noktaya, içine konulan ürüne, kullanım şekline göre birçok çeşidi vardır. Boyutu, kapasitesi, hacmi gibi farklı seçenekleri mevcuttur.

Sipariş Ver

Endüstriyel ambalaj; ürünlerin, üreticiden tüketiciye geçerken, içerisine konulduğu ambalajlara denir. Bir ambalajın, gideceği noktaya, içine konulan ürüne, kullanım şekline göre birçok çeşidi vardır. Boyutu, kapasitesi, hacmi gibi farklı seçenekleri mevcuttur.

Ambalaj seçiminizin dört maksadı olmalıdır.

 1. Ürününüzü içerisine koymak
 2. İçerisine koyduğunuz ürünü muhafaza etmesi
 3. Ürününüzü gideceği yere kadar taşıması
 4. Tüketiciye veya ambalajı gören herkese bilgi vermesi / satışları arttırması

Tercih ettiğiniz ambalaj, içerisine koyduğunuz ürünü tam olarak muhafaza etmeli ve korumalıdır. Aksi durumda ürün hasar görebilir. Bu durum sizi zarara uğratabilir. Ambalaj seçiminiz doğru olmazsa, ürün varış noktasına sağlıklı ulaşamayabilir. Önemli bir diğer nokta ise; ambalajın üzerindeki reklamınızdır. Sizi kısa ve net bir şekilde anlatan, insanların sizin hakkınızda fikir sahibi olabilecekleri, vurgulu reklamlar tercih etmelisiniz. Reklamlarınız, kalitenizi anlatan ve satışlarınızı çoğaltma odaklı olmalıdır.

Ambalajlar farklı sınıflandırmalara sahiptir.

 • Birincil ambalaj / Satış ambalajı
 • İkincil ambalaj / Grup ambalajı
 • Üçüncül ambalaj / Nakliye ambalajı

Birincil ambalaj / Satış ambalajı : Ürün ile ilk temas eden ambalajdır. Ambalajın kapağı ve etiketi de bu kategoriye dahildir.

İkincil ambalaj / Grup ambalajı : Kolay taşıma uygulamalarından birisidir. Satış ambalajı yapılmış olan ürünlerin, grup haline getirilerek, taşıma kolaylığı amacıyla tek bir ambalaj içerisine toplanmasıdır.

Üçüncül ambalaj / Nakliye ambalajı : Taşıma hasarlarından oluşabilecek durumlara karşı alınan önlemdir. Grup ambalajı yapılmış ürünlerin muhafazasını arttırmak adına kullanılan ekstra malzemelerle korunmasıdır. Ayrıca gurup ambalajı yapılmış ürünlerin taşınmasını da kolaylaştıran kategoridir. Oluklu karton ve iki-üç katlı oluklu kartonların kullanıldığı maksimum koruma ambalajıdır.

Çok geniş bir alana sahip olan endüstriyel ambalajlar, çok farklı türlere, kategorilere, kalitelere, çeşitlere, boyutlara sahiptirler. Çok farklı seçeneklere ve geniş bir alana sahip olan ambalaj seçiminizde doğru karar vermeniz önemlidir. Ambalajlayacağınız ürünün malzemesine, cinsine, hacmine, korunma şekline uygun seçim yapmalısınız. İçerisinde sıvı malzemeler bulunan bir nesne, plastik malzemeler, cam gibi kırılgan malzemeler, yiyecek-içecek gibi malzemeler, poşetlenmiş malzemeler gibi farklı farklı ürünlerin, farklı ambalajlanma şekilleri olmalıdır. İşiniz de maddi manevi zarara uğrmamanız için doğru seçim yapmalısınız.

Sanayi veya fabrikalarda insan gücü veya makinelerle üretilmiş ürünlerin, müşterilerine ve tüketicilerine ulaşasıya kadar, aynı kalitede ve bozulmadan saklanabilmesi ve hatta bazen uzun süre saklanabilmesi ihtiyacıyla ortaya çıkan endüstriyel ambalaj, her geçen gün daha da önem kazanmış ve ona olan ihtiyaç artmıştır.

Ağır Sanayi Kutuları

İçerisinde 1000 kilograma kadar ürün taşıyabilen, ahşap sandık ambalajların yerine kullanılan, oluklu mukavvadan üretilmiş kolilerdir. Boyutları tercihe göre ayarlanır. Çok büyük boyutlarda malzemeleri muhafaza edecek şekilde tasarlanır. Kullanım alanları; plastik ambalaj sektörü, otomotiv, kimya sektörü, döküm sektörü, elektronik sektörü, makine, doğal taş mermer, mobilya sektörü gibi ağır sanayi alanlarıdır.

Zaten ağır olan ağır sanayi ürünlerini, bir de ağır malzemeden yapılmış ambalajlara koymak taşınamaz ya da taşınması güç hale getirir. Böyle durumlar hem çalışanı hem de alıcıyı zor durumda bırakır. Ancak, günümüzde kullanılan, eski tip ahşap ambalajlar yerine, hafif ve güvenli karton kutuları tercih etmek, ambalajlamayı kolaylaştırdığı gibi, taşımayı da kolaylaştırır. Ürünü en güvenli şekilde muhafaza ederek, korur. Taşıma ve paketleme işlemlerinde kolaylıktır.

Endüstriyel Ambalaj Malzemeleri

Ambalajlar içerisine konan ürünlere göre tasarlanıp, boyutu ona göre ayarlandığı gibi, ambalaj malzemeleri de yine bu duruma göre karar verilerek kullanılmaktadır. Içerisine konan ürünün korunma şartlarına ve ağırlığına göre malzemeler seçilerek, ürünün en sağlıklı şekilde korunması sağlanır ve alıcısına teslim edilmek üzere hazırlanır.

Endüstriyel Ambalaj Toptancıları

Seçeceğiniz ambalajlar, sizin için önemli olduğu kadar, müşteriniz için de önemlidir. Müşterileriniz ambalajlarınızda ki özeni görünce mutlu olmalı ve hem işinize olan hem de müşterilerinize olan saygınızı görmek istemektedirler. Endüstriyel ambalaj toptancıları işinize ve müşterilerinize olan saygınızı göstermenize en iyi tasarım ve ambalaj ürünleriyle destek verecektir. Siz isteyin, biz yapalım. Siz tasarlayın, biz imal edelim. Dilerseniz hazırlanmış ürünlerimizden beğenebilir, dilerseniz de özel sipariş verebilirsiniz. Ölçüleri; 80*120 cm ve 100*120 cm palet ölçülerinde olabildiği gibi, sizin özel ölçünüzde de olabilmektedir.

Karton Koli İzmir

İzmir gibi büyük bir şehirde alıcı olmakta, satıcı olmakta zor bir iştir. Alıcılar, nereden ne alacaklarını ve nerelere güvenerek alış veriş yapacaklarını bilemezken, satıcılar için de kendilerini tanıtmak ve kanıtlamak, insanların güvenini kazanarak müşteri kazanmak çok zorlu bir süreçtir. Özellikle de, toptan alış verişlerde satıcıya güvenmek önemli bir noktadır. Toptan alınan koliler ya da ambalajlar işinizi görmeyecek nitelikte olduğu takdirde, bu durum sizin zarara uğramanız demektir. İzmir karton koli ambalaj siparişlerinizde, MK Ambalaj’a güvenebilirsiniz.